Aksesuarlar

                                                                     

AKSESUARLAR
Kontaklı Termometre
Transformatördeki  yağın sıcaklığının ulaştığı maksiimum değeri gösterge mevcuttur.Altındaki butonla resetlenebilir.120ᵒC kadar olan sıcaklıklar okunabilir.İki adet ayarlanabilir kontak vardır.

 

Nem Alıcı:

Yağ genleşme deposuna bağlı olarak,yağ hacmi değiştiğinde içinden geçen havada bulunan nemi yakalayarak,yağa nem geçmesini önler.Nem alıcının büyüklüğü yağ ve hava miktarına göre değişir.                                    

                                                                                               

 

Basınç Emniyet Valfi:

Transformatörde meydana gelebilecek basınç artışlarına karşı emniyet valfi olarak kullanılır.   
Especially to cover pressure expanding forming the transformers.                  

                                               

 

 Bucholz Rölesi:

Transformatör içerisinde meydana gelen düşük ve yüksek yoğunluklu deşarj ve arkların oluşturduğu gazların toplandığı rölelerdir.Röleler tek ve çift kontaklı olabilmektedir.Rölede toplanan gaz miktarına göre ihbar ve açma sinyalleri elde edilebilir.Bu sayede transformatör içerisindeki arızanın transformatörde büyük tarhibatlar yapmadan fark edilmesini sağlar.

Dik Yağ Seviye Göstergesi:
Hermetik Transformatörlerde kullanılır.Transformatör Gövdesinin üst kısmına monte edilir.

Manyetik Yağ Seviye Göstergesi:

Yağlı tip Transformatörlerde genleşme deposuna takılır. Gösterge ibresi ile Şamandıra kolu arasında mekanik bir bağ yoktur. 10 bar basınca kadar sızdırmazlık sağlar.Çalışma sıcaklığı -25°C ile +60°C arasındadır.

Hermetik Koruma Rölesi:
Hermetik dizaynlarda tercih edilir. Röle gaz tahliyesini, yağ sıcaklığını ve kazandaki iç basıncı göstermektedir.500 KVA'dan daha büyük transformatörlerde kullanılır. Rölede gaz tahliyesi ,kazan basıncı ve yağ sıcaklığı için her birine ait ikişer kontak bulunmaktadır.