Üretim Asamaları

                                                                    
  Fabrikamızda İki Tip Transformatör Üretimi Gerçekleştirilmektedir.
Normal Dağıtım Transformatörleri: Radyatörlü veya dalga duvarlı, genleşme depolu.
Hermetik Dağıtım Transformatörleri: Hermetik tip dalga duvarlı, genleşme deposuz.
Ayrıca müşteri isteklerine uygun her türlü güç ve özellikte özel projeler üretilmektedir.
Fabrikamızda yukarıda belirtilen tiplerdeki transformatörlerin aşağıda belirtilen özelliklerdeki üretimleri gerçekleştirilmektedir.
10-25 kVA gücünde tek fazlı veya üç fazlı çift sargılı, yağ ile doldurulmuş transformatörler.
25-2500 kVA gücünde üç fazlı, çift sargili dağıtım transformatörleri (Genleşme depolu, hermetik, plug-in girişli ve tam kapalı).
2500-5000 kVA gücünde güç transformatörleri.
Yükseltici, düşürücü güç transformatörleri.
Özel amaçlı, çeşitli güçte ve gerilimde transformatörler.


STANDART DONANIM

  • Kaldırma kulakları
  • Tekerler
  • Gövde topraklam ucu
  • Yağ genleşme deposu
  • Yağ seviye göstergesi
  • Drenaj musluğu
  • Hava ventili
  • Termo metre cebi

       Ayrıca istenen donanımlar siparişte bildirilmelidir.

 

MANYTİK DEVRE
Kristalleri yönlendirilmiş 0.3 mm kalınlığında 30m5 silisyum alaşımlı düşük kayıp ve yüksek endüksiyonlara dayanıklı saclardan imal edilir.Manyetik devre birleştirmenoktalar 45ᵒ eğik kesimli imal edilmiştir.

DİZAYN
Transformatör dizaynında teknik ve ekonomik olarak en iyisine ulaşmak için interaktif programlar kullanılmaktadır. Bu programlara ayrıca kayıp analizi yapılarak müşteriye en uygun çözüm götürülmektedir.

SARGILAR
Alçak gerilim sargısı kraft kağıdı izolasyonlu, dikdörtgen kesitli, elektrolitik bakırdan imal edilir. Silindirik tipte kat sargı olarak sarılır.Yüksek gerilim sargısında; kullanıldığı gerilim sınıfına göre ve transformatör gücüne uygun olarak emaye izoleli yuvarlak iletken , kraft kağıt izoleli yuvarlak bakır iletken veya alçak gerilim sargısında olduğu gibi kraft kağıt izoleli dikdörtgen kesitli iletkenler kullanılmaktadır.Kat yalıtımı için termokraft kağıt ve soğutma kanalı için de presbantla oluşturulmuş yağ kanalları kullanılır. Sargı yalıtımında A sınıfı yüksek kalitede kağıt ve prespanlar kullanılır.

KAZAN
Transformatör gücüne uygun kalınlıkta saclardan imal edilmektedir. Soğutma ünitesi olarak soğuk derin çekme saclardan imal dalga duvarlı soğutucu paneller kullanılmaktadır. Üretimi tamamlanmış tüm kazanlar sızdırmazlık testlerine tabi tutulurlar.

KURUTMA VE YAĞ DOLDURMA
Transformatör aktif kısmı (Nüve+Bobin) yüksek vakum altında çalışan kurutma fırınlarında kurutulurlar.Kurutma işlemi gerilim ve güce bağlı olarak oluşturulan bir program çerçevesinde gerçekleştirilir. Yağ dolumu ise mutlak vakum altında yapılır.

 

 

 

 

Hakkımızda

Sektöründe uzun yıllara dayanan profesyonel tecrübeye sahip bir ekip tarafından kurulmuş olup, şirketin büyümesine paralel, yapıya dahil olan yeni uzman ve profesyonellerle büyük bir organizasyona sahip olmuştur. Bugün, Büyükçekmece'de Çakmaklı sanayi bölgesinde geniş bir alan üzerine kurulmuş, güçlü bir üretim kapasitesine sahip ..

Çağrı Merkezi

Akçaburgaz Mah. 40. Sokak No:3

Telefon: (0212) 886 72 55

Email: trafotek@hotmail.com

Misyon - Vizyon

Amacımız; teknolojik gelişmeleri takip edip kaliteli ürünler üreterek müşteri memnuniyetini sağlamak,sürekli gelişme ve büyüme çabası içerisinde olmaktır.